Neden İngilizce Konuşamıyoruz?

NEDEN İNGİLİZCE KONUŞAMIYORUZ ve NE YAPMALIYIZ?

Çoğumuz bir yabancı dili, sadece okuyarak, yazarak ve dinleyerek öğrenmeye çalışırız. Bu süreç sonunda sadece o dilin bilgisini öğrenmiş oluruz. Ancak pratik yeteneği kazanmak istiyorsak manasını anladığımız ve telaffuzunu duyduğumuz cümleleri sesli şekilde tekrar etmemiz gerekmektedir.

Sesli Tekrar Bir Dili Konuşabilmenin En Vazgeçilmez Unsurudur!

Hiç dil bilmediğinizi ve yabancı birisiyle aynı evi paylaştığınızı hayal edin. Günlük hayatta o yabancı size işaret, beden ve lisan diliyle bir şeyler anlatmaya çalışır. Siz zor da olsa onu bir şekilde anlar ve dediğini o an belleyene kadar tekrarlama ihtiyacı hissedersiniz. Çünkü konuşmayı öğrenmek için bunu içgüdüsel olarak yaparsınız.

Bir dili konuşmak demek, önceden yabancıdan duyduğumuz herhangi bir şeyi yine kendisine söyleyebilmek demektir. Yani aslında yabancının dediğini taklit ve tekrar ede ede konuşma yeteneği kazanırız. Bu yüzden sesli tekrar bir dili konuşabilmenin EN VAZGEÇİLMEZ unsurudur.

Konuşmak ağızdan çıkan sesli bir eylemdir. Sesli bir eylem olan konuşmayı sessiz alıştırma türleriyle geliştiremeyiz. Evde veya kursta bir dil öğrenirken, eğer konuşma yeteneği kazanmak istiyorsak, mutlaka sesli tekrar yapmalıyız ki dilimiz yabancı dilde dönmeye alışsın.

Aynı zeka seviyesine sahip Ahmet ve Mehmet’i ele alalım. Öğrenim sürecinde Ahmet 1 saatlik derste sadece 10 İngilizce cümle söylüyor. Mehmet ise 1 saatlik derste 300 ila 400 İngilizce cümle söylüyor. Sizce hangisi konuşma yeteneği kazanır?

Tabiki öğrenme sürecinde, saatte 300 ila 400 İngilizce cümle söyleyen kişi 10 cümle söyleyen kişiden pratik konusunda tartışmasız daha iyi konumda olacaktır.

Peki ama bir kişi, saatte 300 ila 400 İngilizce cümle söyleyebilir mi? Normalde hayır, ama Turbo İngilizce seti bunu mümkün kılacak ilginç bir tasarıma sahip. Hem de İngilizcenin İ’sinden anlamasanız dahi aşağıdaki çalışma metodu ile bunu başarabilirsiniz.

.

Turbo İngilizce Kitabından Orijinal Kelime ve Cümle Örnekleri

TURBO İNGİLİZCE ÇALIŞMA METODU

Gramer disiplinine göre sıralanmış renkli cümleleri bakar bakmaz anlayacak, aynı anda cümleyi 5 defa tek tek duyacak ve 5 defa araya girerek sesli tekrarlayacaksınız. Böylece saat başı ağzınızdan ortalama 300 ila 400 İngilizce cümle çıkacak. Bu yöntemi sürdürdüğünde zamanla ister istemez dilinde bir alışkanlık oluşacak ve bu alışkanlık sayesinde İngilizce konuşma yeteneği kazanabileceksin.

Ana Sayfa‘daki 90 saniyelik Video Demo’da bu metodu bizzat kendiniz deneyebilirsiniz.
Ana Sayfa >>

CTT Nedir? >>

Turbo İngilizce Tanıtım >>

Sıkça Sorulanlar >>

Sipariş >>

Bilgi Hattı: 0212 667 90 97 (Her Gün 07:00-24:00)

Atışalanı V.D. Vergi No: 4590067594

© 2005-2018 CTT English – Turbo İngilizce / Tüm Hakları Saklıdır.

Kaydet